Zdolność kredytowa - jak ją poprawić?

Kategoria: Pożyczki
Autor: Mateusz
Tagi: kredyt, zdolność kredytowa, pożyczka, historia kredytowa, bankowość, pieniądze
oprocentowanie

Gdy staramy się o jakikolwiek kredyt w banku zostajemy przez bank oceniani. Pracownicy banku oceniają naszą zdolność kredytową, czyli nasze finansowe możliwości terminowej spłaty wnioskowanego kredytu. Jeśli w ocenie banku nasza zdolność kredytowa jest nieprzekonywająca to bank zmniejszy wielkość kredytu jaką zgodzi się nam udzielić albo całkowicie odrzuci nasz wniosek o kredyt. Jeśli planujemy w przyszłości zaciągnąć większą pożyczkę, przykładowo na kupno domu to powinniśmy już teraz polepszyć swoją zdolność kredytową.

Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, gdyż nasza zdolność kredytowa jest zależna głównie od wysokości przychodów, a mimo wszystko mało kto może liczyć na podwyżki w pracy. Jednak zdolność kredytowa jest także zależna od czynników, na które posiadamy duży wpływ. Przede wszystkim liczy się historia kredytowa, czyli to jak spłacaliśmy wcześniej zaciągnięte pożyczki. Jeśli chcemy zostać dobrze ocenieni przez bank to nie możemy dopuścić do żadnych opóźnień w spłacie rat pożyczek. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z pożyczek to opłaca się wziąć nawet nieduży kredyt na większy okres czasu, aby stworzyć dobrą historię kredytową.

oprocentowanie

Jeśli jednak nie masz czasu na poprawę swojej zdolności kredytowej to warto zaznajomić się z pożyczką Soho, która nie wymaga zdolności kredytowej. Więcej informacji na temat tej pożyczki możesz znaleźć w witrynie: soho credit opinie.

Szanse na pożyczkę jesteśmy w stanie także poprawić poprzez założenie konta bankowego w banku, w którym chcemy starać się o kredyt. Oczywiście tego typu rachunek musi być aktywny, czyli muszą na niego przychodzić nasze wszystkie dochody.

Jeśli będziemy stosować się do przedstawionych zasad to możemy znacząco zwiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki.

Copyright © 2012 KredyX